Labioplasti

Labioplasti

İnsanların dış görünüşleri arasında nasıl farklılıklar mevcutsa doğaldırki genital organlarıda birbirinden farklılık gösterecektir. Kadın cinsel organları arasında birbirinden en fazla değişkenlik gösteren organ küçük dudaklardır. Labia minora (iç dudaklar) hemen vajen girişinin iki yanında bulunan yapılardırKüçük dudakların(Labiaların) görevi vajen ağzında kapama yapmaktır. Labia minoralar asimetrik, büyük veya kalın olabilirler ve sıklıkla renk değişiklikleri de içerirler. Labiaplasti ise bu küçük organın  estetik cerahi işlemleri yardımıyla yeniden şekillendirilmesi işlemidir. İç dudaklar asimetrik(eşit büyüklükte olmama) veya beklenenden büyük olmaları nedeni ile cinsel ilişkide güçlük yaşatabilir. Bu şekilsel bozukluk nedeniyle eşler ilişkide  ağrı hissedilebilir veya sürtünme sonucu travma olabilir. Özellikle büyük ve kalın labialar mayo kullanımınında görüntü bozukluğu ile  veya egzersiz esnasında kıyafetle sürtünme yoluyla spor yapmayı  dahi güçleştirebilir. Bu şikayetlerin varlığında labiaların hastanın istediği hayal ettiği arzu edilen boyuta ve şekle getirlmesi işlemine labiaplasti olarak isimlendirilir.
Yapılan yurtdışı sex school istatistiklerine göre kadınların birçoğu  kendi cinsel organlarını beğenmedikleri için sex yapmaktan veya erkeğin kendisini görmesinden utanmaktadır.Bu psikolojik kaygı nedeniyle özgüven duyguları zarar görmektedir. Sizinde bildiğiniz gibi özgüven sexin ve bu işten alınan  doyumun en önemli unsurudur. Söylemek istediğimiz bazen labiaplasti  işlemi kişisel kaygı ve çatışmayı ortadan kaldırmak içinde uygulanabilir.
Bazen labialardaki şekil bozukluğu doğuştan olabildiği gibi doğumlardan sonrada bozulmuş olabilir. Doğum yapmış kadınlarda doğum esnasında labialar yırtılabilir.Yada büyük dudaklar doğumdaki kesiler nedeniyle kötü iyileşebilir. Tüm bu nedenler labiaplasti ihtiyacını doğurur. Aşırı kilo alımı veya verimide labiamajuslarda (büyük dudaklar) şekil bozukluğuna neden olabilir.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Bu yazı Labiaplasti kategorisinde bulunmaktadır ve , , , , etiketlerindedir. Geri bildirim linki Labioplasti linkini kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir