Genital Güzelleştirme

Genital Güzelleştirme

Modern dünyada kadının rolünün artmasıyla ve kadının dünyadaki evdeki rolünün armasıyla beraber kadının kendine olan güveni artmıştır.Kadın yüzyıllardır kendi genital yapısına yani cinsel organına hiç bakamamış çünkü bu toplumsal baskı nedeniyle herzaman tabu sayılmış.Bu nedenle kadı kendi organına hiç bakmamış bugün bile kadınların % 40 ı cinsel organına hiç bakmamaktadır. Ülkemizde bugün VAJİNUSMUS adı verilen bir sorun varsa bu problemin ana nedeni toplumsal korkular ve tabulardır.

Günümüz kadın nezaman kendini tanıdığında cinsel organınında yüzü gibi oldukça kendisi için değerli olduğunu anladı. Vulva (Dış genital organlar) yani cinsel organın dış yüzü kadınında cinsel yüzüdür. Bu nedenle tıpkı kadının burnu, memesi yada herhangi bir organı gibi onun bedenindeki cinsel yaşamında ve ikili iletişiminde oldukça etkili bir unsur olduğunu farketti.Kadın genital yüzünün belkide gerçek yüzünden daha önemli olduğunu ve kusursuz cinsel yüze sahip olması gerektiğini böylece daha sağlıklı cinsel hayat sahibi olabileceğini bazen psikolojik bazen şekilsel nedenlerle istedi.

Kadın kendi cinsel organından neden şikayet edebilir?

Sıklıkla kadın kendi dış genital yapısının Küçük ve büyük dudaklarının(Labialar) şeklinden, genital kokusundan, vajinal bolluğundan, darlığından, genişlemesinden, ilişkide yetersiz uyarılmasından, perine bölgesindeki doğumlardan hatıra kalan epizyotomiye bağlı çirkin yara izinden, vulvanın teninden daha koyu renginden, vulva çevresindeki benlerinden, siğilerinden, kıl dönmesine bağlı ödemli ve bazen ağrılı kıl köklerinden, kalın ve yoğun kıl yapısından, yaşlanmaya bağlı olarak derisinde oluşan buruşuk görünümden memnuyetsizlik duyabilir.

 

Tüm bunlardan dolayı cinsel yüzünü değiştirmeyi ,cinsel görünümünü güzelleştirmeyi bazen fiziksel ve psikolojik nedenlerle isteyebilir. Bu talep kadınlar kendilerini fark ettikçe artmaktadır.

Kadınlar neden kendini geç farkeder?

Sevgili hanımlar size sorum kendi cinsel organınıza ilk kez nezaman baktınız?

Kendiniz dışında başka birinin( bir kız arkadaşınız veya aileden biri ) cinsel organını gördünüz mü?

Sizin cinsel organınızı ilk kim gördü?

Sizde bu kişinin ilk arkadaşımıydınız?

Bu soruların cevabında gelinen nokta pek çok kez kişilerin kendi farkındalıklarını bilememelerinden bazı kulaktan duyma bilgilerle sonuçlar oluşturduğu yönündedir .

Erkekler ise bilgileri porno site veya dergilerden edinmektedirler.

Oysaki genital güzellik öncelikle sorunu farketmekle veya güzelliği farketmekle başlar

o zaman hemen bir ayna alın ve kendi organınızın şekil olarak simetrik,tüysüz ve renk olarak teninizden farklımı veya üzerinde yara izi olup olmadığını kontrol edin.

Bunun yanında hijyen olarakta yeterliğini mutlaka koku,akıntı,kaşıntı gibi bulgulara sahip olmadığınızı kontrol ederek değerlendirin.

Tüm bunları test ettikten sonra en değerli çeyizinize bir değerlendirme yapın.Sizce sorun varsa mutlaka psikolojik olarak cinsel özgüveninizi zedelemeden uzman çözümler arayın.Bu konuda eğer dudaklar biribirinden farklı büyüklüklerde ise , asimetri mevcutsa veya çok büyük marul tarsında yada fil kulaği şeklinde ise labiaplasti küçük dudak estetiği uygulanabilir.Büyük dudaklar çok büyük ve aşırı etli ise labiamajoraplasti yani büyük dudak estetiği uygulanabilir.Buna ek olarak eğer büyük dudaklarda hacim kaybı buruşukluk varsa yaşlı görünüyorsa dolgu enjeksiyonları yapılabilir.Genital bölge çok fazla kıl folliküne sahipse kalıcı epilasyonlar uygulanabilir . Vajen ağzı dışarıdan bakıldığında görülebiliyor veya geniş,bol bir görünüme sahipse sıkılaştırma,daraltma amacıyla ameliyatsız-ameliyatlı vajina estetiği yapılabilir.

Vajinal enfeksiyon bulguları varsa hemen Ankarada yaşıyorsanız ankarada başka bir yerdeyseniz size en yakın kadın hastalıkları uzmanına başvurarak enfeksiyon tedavisi almanızı öneriyoruz.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Bu yazı Genital Güzelleştirme kategorisinde bulunmaktadır ve , , , etiketlerindedir. Geri bildirim linki Genital Güzelleştirme linkini kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir